Wędkarstwo

Wędkarstwo spinningowe

Wędkarstwo spinningowe to sposób, w jaki działa kołowrotek wędkarski. Kołowrotki spinningowe są jednym z dwóch głównych rodzajów sprzętu używanego w arsenale wędkarzy, drugim są kołowrotki castingowe.

Działa na zasadzie linki zamontowanej na kołach zębatych, które są napędzane do przodu lub do tyłu przez łopatki wirnika zwane Spinnerami przymocowanymi do wału nawijania.

Rzucanie polega na formowaniu pętli linki wokół tego, co chcesz „rzucić” – zwykle opuszce palca – a następnie wyciąganiu tych pętli prosto, jednocześnie pozwalając na luz, z zamiarem, aby grawitacja przeniosła to, co rzucasz do przodu. Kołowrotek polega na naciągnięciu tego luzu poprzez przekręcenie rączki kołowrotka spinningowego, a tym samym nawinięcie żyłki z powrotem na szpulę

Wędkarstwo spinningowe to forma łowienia z brzegu, polegająca na użyciu wędki spinningowej i małych przynęt, zwanych wahadłówkami. Łyżka jest wyrzucana przez wędkarza w prawdopodobnie wyglądające łowiska surfingowe i obraca się lub obraca. Jeśli ryba weźmie przynętę, zwykle powoduje to dramatyczne branie ryby, której prawidłowe wykrycie często wymaga wielkich umiejętności.

Technika spinningowa zazwyczaj wykorzystuje cięższy sprzęt niż konwencjonalne techniki łowienia z wody na lądzie, ale opiera się na lżejszej żyłce, aby wykorzystać jej czułość w wykrywaniu brań małych rybek. Został pierwotnie opracowany wzdłuż angielskiego wybrzeża od Kornwalii do Yorkshire podczas II wojny światowej, ponieważ wielu mężczyzn było na morzu i istniała obawa przed inwazją, więc rybacy potrzebowali sposobów pracy z brzegu, ponieważ ich łodzie zostały unieruchomione lub schwytane przez nazistów siły lub inne

Chociaż wędkarstwo jest sportem, którym mogą się cieszyć wszyscy rybacy, poziom doświadczenia i umiejętności jest różny: złapanie „wielkiego” nie jest gwarancją. Skorzystaj z tej porady, aby uzyskać przewagę.

Obracaj lub odwracaj linkę przy każdym rzucie, aby uzyskać jak najwięcej brania. Chociaż wydaje się to sprzeczne z intuicją, pomaga to rybom zgadywać – wiele razy będą skubać jeden koniec żyłki, która nie jest zahaczona, gdy przechodzi przez ich ławicę. Dodaj trochę ciężaru do tego końca, jeśli to konieczne, aby zrównoważyć swoją przynętę lub przynętę.

Dobrą praktyką jest podnoszenie trzech kijów na zewnątrz o zachodzie słońca, gdy aktywne karmienie jest bardziej prawdopodobne ze względu na niższą temperaturę wody, mniejszą penetrację światła w słupie wody, światło słoneczne zasłaniające widok drobniejszych zdobyczy itp.