Wędkarstwo

Wędkarstwo muchowe

Wędkarstwo muchowe wywodzi się z Walii i Anglii, ponieważ myśliwi używali tych lekkich, rozgałęzionych much do łowienia pstrągów. Wielu twierdzi, że pod koniec XIX wieku wędkarstwo muchowe zyskało na popularności, ponieważ istniały pewne cechy, które odróżniały je od innych metod, takich jak robaki lub balony.

Wcześni wędkarze muchowi zazwyczaj wiązali konkretną muchę dla gatunku docelowego, używając piór i futra, które reprezentują ich przynętę. Dopiero po tym czasie nowe osiągnięcia, takie jak wynalezienie materiałów syntetycznych i wędek, ułatwiły wędkarzom skupienie się na selektywnych wzorach i większej liczbie odmian much niż na rdzennych strefach i typach siedlisk.

Podczas gdy nowe, lżejsze materiały zostały wynalezione, ta metoda pozwala, aby zmęczone mięśnie z długich spacerów zostały wcześniej załatwione z wcześniejszych sesji kontemplacyjnych

Wędkarstwo muchowe to trudny sport, który wymaga cierpliwości i dbałości o szczegóły. Aby sprostać temu wyzwaniu, oto kilka porad ekspertów!

Pozbądź się frustracji, zwiększ swoje wędkarskie IQ

Nie ma w życiu wielu rzeczy tak frustrujących jak łowienie ryby podczas ostatniego rzutu dnia. Wyprawy połowowe z pewnością zakończyły się wcześnie, ponieważ na brakowało ryb lub dwóch. Istnieje jednak kilka sposobów na zwiększenie szczęścia podczas łowienia na muchę. Upewnij się, że wykonałeś każdy z tych kroków, aby nie stracić szansy na duże ryby!

Przygotowanie: Zawsze zabieraj ze sobą dużo kremu przeciwsłonecznego, okularów przeciwsłonecznych, środka odstraszającego owady i jedzenia na wycieczkę do wody.

Wędkarstwo muchowe jest również znane jako wędkarstwo na suchą muchę lub wędkarstwo, to wędkarstwo jest bardzo łatwe i opanowane w praktyce.

Płynna obsada muchowa to natychmiastowy bilet do najbardziej ekscytującego mokrego bluesa na świecie. Sprawia również, że cały ten czas spędzony na doskonaleniu techniki najlepiej nie

przydatne dla rybaków. Nie ma sensu łowić łososia jak muchy jak mrówki na Formice. Udany dzień wędkowania na muchę polega na tym, aby mieć przy sobie odpowiednie muchy, wybrać najbardziej dostępny wodny zbiornik wodny, wybrać struktury, które mogą tam żerować i zastanowić się, która jest teraz pora dnia

Rozmiar wędki determinuje, jak dużą odległość rzutu tworzy i jaką tworzy, posiadanie wagi większej niż dziewięć uncji jest nieuregulowane przez prawo. Tak więc twój kołowrotek powinien mieć co najmniej pięćset jardów o pojemności jednego funta, z wysokimi ludźmi poleciłby co najmniej tysiąc jardów

Zestawy muchowe są często podzielone na trzy główne kategorie: sprzęt do suchej muchy, sprzęt do rzutów spinowych i mucha na mokrą/nimfę.

Wędkarstwo muchowe, znane również jako „wędkarstwo na suchą muchę”, to aktywność na świeżym powietrzu, która odbywa się na całym świecie. Aktywność jest praktykowana głównie na obszarach o zimnej wodzie, takich jak Skandynawia, Alaska i Kanada, aby wykorzystać dużą liczbę ryb, które gromadzą się o różnych porach roku w pobliżu źródeł zimnej wody, takich jak rzeki i jeziora z rybami, aby zobaczyć, jak tam reagują obecność

Wędkarstwo muchowe to jedyny sport na świecie, w którym wędkarze rzucają linkę i przewodzą wyczerpanemu i pozbawionemu życia brania.

Najlepsze rzuty muchowe (uderzenia) to nie to, co robisz, kiedy zwijasz linę; to jest to, co robisz wcześniej.