Menu Zamknij

II Zawody Drużynowe Nocy Świętojańskiej Goszczanowo 2019

29-30.06. 2019r. nad jeziorem Staw Goszczanowski odbyły się II Zawody Drużynowe Nocy Świętojańskiej dla członków Koła PZW nr 8 „Kolejarz” i przyjaciół.
Do zawodów przystąpiło 19 drużyn. Atmosfera podczas zawodów był bardzo towarzyska i miała charakter koleżeński. Po przygotowaniach i przystąpieniu do wędkowania zawodnicy skupili się na swojej wcześniej przygotowanej strategii. Zawody odbywały się od godziny 16:00 – 10:00 rano, uwzględniając dwie kategorię: wagową drużynową oraz indywidualną za najdłuższą złowioną rybę (również przyłów).
Podczas zawodów nie łowiliśmy uklei za to różnorodność ryb była całkiem spora, od płotek, wzdręg, linków, po sumy i karpie oraz węgorze.
W nocy złowiono 4 sumy przez kolegów Jacka Denkiewicza, Gabriel Mazurkiewicza, Roberta Dolacińskiego w którym najdłuższym okazem zawodów okazał się 61 cm Waldemara Zielińskiego.
Wyniki zawodów pozostawiają pewny niedosyt, ale można obwieścić, że po raz drugi Puchar Przechodni Zawodów Drużynowych Nocy Świętojańskiej ufundowany przez Restaurację Turecki Kebab i Kemala Yildiza została drużyna Leszcze w składzie Wiesław Deputat i Jerzy Sienkiewicz.
Podczas zawodów na każdym stanowisku zawitała para Świtezianki i Kupały co wywołało spore zadowolenie zawodników i stało się już to tradycją.
Podczas zawodów odwiedził nas Mistrz Świata w wędkarstwie spinningowym Marcin Romańczuk, któremu bardzo podobały się nasze zawody, za co jesteśmy wdzięczni.
Za nasze zmagania serdecznie dziękujemy naszym uczestnikom, a w szczególności naszym sponsorom:
Koło PZW nr 8 „Kolejarz” w Gorzowie Wlkp.
Koło PZW nr 1 „Jaź” w Goszczanowie
Pawłowi Chrzanowskiemu – za wspaniałe puchary „ostatniego miejsca” oraz napoje na gorący wieczór.
Józefowi Ufir – za pomoc w pysznym śniadaniu
Piotrowi Górnickiemu – za bezinteresowny wkład w nadzór nad zawodami
Izie Miszczyk – Świteziance
Restauracji Turecki Kebab – za pyszny nocny posiłek
Kemalowi Yildizowi – za ufundowanie pucharu przenośnego oraz statuetki za „Najdłuższą Rybę II ZDNŚ”, oraz pomoc w organizacji.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na III Zawody Drużynowe Nocy Świętojańskiej – Goszczanowo 2020

 

1 Komentarz

  1. Kemal
    Kemal

    Dziękuję bardzo dla Kolegów z koła Jaź w Goszczanowie i przyjaciół w organizacji tak wspaniałych zawodów, składam serdeczne podziękowania dla mojego brata Andrzeja oraz jego rodzinie.
    Dziękuję również dla wszystkich uczestników zawodów za wspaniałą atmosferę.
    Kemal YILDIZ

Dodaj komentarz